צפון תאילנד

מה צריך לדעת על צפון תאילנד

רבים אשר מגיעים לאזור צפון תאילנד סבורים כי הם מוכרחים לעשות טיול ג’יפים, אך זה כלל לא נכון. טיול ג’יפים הוא אמנם מהנה ומיוחד לקבוצות, אך מתאים בעיקר לקבוצות של צעירים, עבור משפחות עם ילדים מדובר באופציה לא מתאימה כלל.

מלבד טיולי הג’יפים ניתן למצוא בצפון תאילנד טראקים, טיולים פרטיים עם רכב ונהג מקומי ועוד.

באזור צפון תאילנד ניתן למצוא שלושה ערים עיקריות המתאימות למטיילים, במיוחד לישראלים – צ’אנג מאי, צ’אנג ראי ופאי.

יעדים בצפון תאילנד

צ'אנג מאי

צ'אנג מאי נחשבת לבירה הבלתי מעורערת של אזור צפון תאילנד.

בצ'אנג מאי ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של אטרקציות וטיולים והיא מתאימה למגוון רחב של מטיילים – מחבורה של צעירים לפני צבא ועד משפחות עם ילדים קטנים.
שווקים – שוק הלילה של צ'אנג מאי הינו השוק הידוע ביותר באזור ולא כדאי לכם לפספס אותו.

בשוק תוכלו למצוא מגוון רחב של דוכני בגדים, נעליים, תיקים, תכשיטים ושעונים ועוד.

השוק פתוח בכל יום מהשעה 17:00-23:00.
בנוסף, בשבת תוכלו למצוא שוק גדול יותר בצ'אנג מאי ועם הרבה יותר אפשרויות לקניות. ואם אתם רוצים להקדיש יותר זמן וכסף לקניות, תוכלו למצוא בימי ראשון את השוק הגדול ביותר בצ'אנג מאי, והוא עדיף על שוק השבת.
אטרקציות - בצ'אנג מאי תוכלו למצוא מגוון רחב של אטרקציות מיוחדות כמו מקדש דוי סוטפ בו ניתן ללמוד יותר על המאמינים הבודהיסטים והמנהגים שלהם וכמובן, להתרשם מהארכיטקטורה במקום, בנוסף, תוכלו למצוא אטרקציות של אומגות בתוך היער (לכל המשפחה), טרקטורונים, רכיבה על פילים ועוד.

צ'אנג ראי

צ'אנג ראי נמצאת בגבול הצפוני של תאילנד ומדובר באזור מיוחד מאוד לתיירים. ישנם ישראלים רבים אשר מדלגים על האזור הזה, אך אם אתם רוצים לחוות את תאילנד בצורה הטובה ביותר, לא כדאי לכם לעשות כך.
אטרקציות בצ'אנג ראי – תוכלו למצוא כאן מגוון רחב של מקדשים ומוזיאונים שונים, ובנוסף, תוכלו להגיע אל גני הנסיכה – גנים בוטניים הכוללים פרטים, שיחים, מפלים ובריכות מים, מדובר במקום מטופח ומרשים במיוחד שיכול להוות אטרקציה מושלמת בייחוד למשפחות וילדים.
שווקים ואוכל - צ'אנג ראי נחשבת לאחת מבין הערים הזולות ביותר בכל תאילנד ולכן תיירים רבים בוחרים להקדיש זמן לשוק הלילה שלה, אשר בו ניתן למצוא עבודות אומנות, תכשיטים, ביגוד ועוד. בנוסף, בשוק ניתן למצוא דוכני אוכל רבים.
בנוסף, בצ'אנג ראי ניתן למצוא מגוון רחב של מסעדות איכותיות, וחלק מהן מציעות גם מנות ישראליות.

פאי

העיירה פאי, אשר בצפון מערב תאילנד, היא אחת מבין יעדי החובה לכל המטיילים בתאילנד, וכדאי להקדיש לפחות שני לילות בשבילה. בפאי אתם יכולים למצוא מגוון רחב של גסטהאוסים ומלונות זולים ואיכותיים מאוד ללינה, ולפני שאתם סוגרים מלון כדאי לבקש לראות את החדרים בו בכדי לוודא את איכותו.
ישראלים בפאי - בפאי אין ישראלים רבים, אך ניתן למצוא בה את "מאמה פלאפל" המגישה גם אוכל ישראלי, ואת "הבית של בני ולנה", ישראלים אשר מתגוררים במאי ומשכירים 3 חדשים באווירה ביתית ונעימה מאוד.
אטרקציות בפאי – בפאי ניתן למצוא מגוון רחב של אטרקציות שונות כמו מסלולי טיולים בתוך כפרים ובין מפלים ויערות, טראקים, רפטינג, רכיבה על פילים ועוד. בנוסף, זו עיירה המתאימה במיוחד למשפחות כי יחסית לצ'אנג מאי, יש בה חיי לילה שרטים והיא הרבה יותר רגועה.